Iin kunnan päiväkodit

Iissä on neljä kunnallista päiväkotia ja useita perhepäivähoitopaikkoja.

Päivähoitopaikkaa hakiessa lisätietoja tarvittaessa antaa päivähoitopaikan päiväkodin johtaja.

Nikkarin päiväkoti ja perhepäivähoito

Nikkarin päiväkoti
Timpurintie 7, 91100 Ii
Päiväkodin johtaja Kirsti Tuominen, p. 040 357 7999, kirsti.tuominen(a)ii.fi
Varaesimies Johanna Palola, p. 040 823 7011, johanna.palola(a)ii.fi

Nikkarin päiväkoti on avoinna klo 6.00-17.00.
Päiväkodissa on kahdeksan lapsiryhmää. Kiviset, Soraset ja Peikkoset (esiopetus), Hippuset (1-3 vuotiaat), Maahiset, Muruset, Nuppuset, Siruset ja Tiitiäiset (3-5 vuotiaat).

  • Esiopetus Kiviset ja Soraset p. 040 162 8504

  • Esiopetus Peikkoset p. 040 648 5599

  • Hippuset p. 040 649 2216

  • Maahiset, p. 040 648 5599

  • Muruset, p. 040 826 3882

  • Nuppuset p. 040 701 8477

  • Siruset, p. 040 631 7740

  • Tiitiäiset p. 040 641 6080

Perhepäivähoito
Alueellamme työskentelee perhepäivähoitajia omissa kodeissaan.

Varhaiserityisopettajat (veo):

Pia Heikkilä, p. 040 357 8107, pia.heikkila(a)ii.fi
Marika Loukusa, p. 040 643 0222, marika.loukusa(a)ii.fi
Marjo Sipilä, p. 040 647 5444, marjo.sipila(a)ii.fi

Haminan päiväkoti ja perhepäivähoito

Haminan päiväkoti
Valtarintie 11 A, 91100 Ii
Päiväkodin johtaja Tanja Rajala, p. 040 182 9592, tanja.rajala(a)ii.fi
Varaesimies Anna-Leena Moilanen, p. 040 723 8110, anna-leena.moilanen(a)ii.fi

Haminan päiväkoti on avoinna lasten ennalta ilmoitettujen hoitoaikojen mukaan.
Päiväkodissa on kaksi lapsiryhmää; Valkoapiloiden esiopetusryhmässä on 21 paikkaa. Valkoapiloiden vuorohoitoryhmässä palvellaan perheitä, jotka vanhenpien vuorotyön vuoksi tarvitsevat lapsilleen hoitoa iltaisin, öisin ja viikonloppuisin. Toimimme yhteisissä tiloissa Haminan koulun vieressä.

  • Valkoapilat esiopetus p. 040 768 2210, apilat(a)ii.fi

  • Valkoapilat vuorohoito p. 040 768 2551, apilat(a)ii.fi

Perhepäivähoito
Alueellamme työskentelee perhepäivähoitajia omissa kodeissaan.

Varhaiserityisopettajat (veo):

Pia Heikkilä, p. 040 357 8107, pia.heikkila(a)ii.fi
Marika Loukusa, p. 040 643 0222, marika.loukusa(a)ii.fi
Marjo Sipilä, p. 040 647 5444, marjo.sipila(a)ii.fi

Lakson päiväkoti ja Jakun ryhmäperhepäiväkoti ja perhepäivähoito

Lakson päiväkoti
Kauppatie 10, 91100 Ii
Päiväkodin johtaha Leena Juhonen, p. 040 723 8800, leena.juhonen(a)ii.fi
Varaesimies Taija Paakkonen, p. 040 768 7883, taija.paakkonen(a)ii.fi

  • Mansikat, p. 040 723 3400

  • Mustikat, p. 040 723 9118

  • Vadelmat, p. 040 703 1008

Jakun ryhmäperhepäiväkoti
Jakuntie 85 A 1, 91210 Jakkukylä
Päiväkodin johtaja Leena Juhonen, p. 040 723 8800, leena.juhonen(a)ii.fi
Varaesimies Taija Paakkonen, p. 040 768 7883, taija.paakkonen(a)ii.fi

  • Leppäkertut, p. 040 683 1120

Perhepäivähoito

Alueellamme työskentelee perhepäivähoitajia omissa kodeissaan.

Varhaiserityisopettajat (veo):

Pia Heikkilä, p. 040 357 8107, pia.heikkila(a)ii.fi
Marika Loukusa, p. 040 643 0222, marika.loukusa(a)ii.fi
Marjo Sipilä, p. 040 647 5444, marjo.sipila(a)ii.fi

Kuivaniemen päiväkoti ja Olhavan Tenavatupa

Kuivaniemen Päiväkoti
Opintie 30, 95100 Kuivaniemi, p. 040 669 3810
Päiväkodin johtaja Kirsti Kehus, p. 040 641 1003, kirsti.kehus(a)ii.fi
Varaesimies Marika Hietala, p. 040 669 3810, marika.hietala(a)ii.fi

Olhavan Tenavatupa
Koulukuja 7, 91140 Olhava, p. 040 768 3166
Päiväkodin johtaja Kirsti Kehus, p. 040 641 1003,kirsti.kehus(a)ii.fi
Varaesimies Marika Hietala, p. 040 669 3810, marika.hietala(a)ii.fi

Olhavan ap-ip toiminta, p. 040 184 1509

Varhaiserityisopettajat (veo):

Pia Heikkilä, p.040 357 8107, pia.heikkila(a)ii.fi
Marika Loukusa, p. 040 643 0222, marika.loukusa(a)ii.fi
Marjo Sipilä, p. 040 647 5444, marjo.sipila(a)ii.fi

Iin kunnan varhaiskasvatusyksiköiden aukioloajat kesällä 2018

Nikkarin, Haminan ja Kuivaniemen päiväkodit avoinna koko kesän.
Lakson päiväkoti kiinni 2.-29.7.2018
Jakun ryhmäperhepäiväkoti kiinni 4.6.-7.8.2018
Olhavan Tenavatupa kiinni 2.6.-5.8.2018