Iiläisten joulu yrittäjien ja kuntalaisten kanssa yhdessä
Alkaa
Päättyy
🎄Iin kunnan keskusta-alueella vietetään lauantaina 30.11.2024 klo 15 eteenpäin Iiläisten joulua, joka kokoaa yhteen kuntalaiset sekä paikalliset yritykset.
🎄Yrittäjät, torimyyjät sekä paikalliset asukkaat, tehdään yhdessä joulun taikaa. ❤️
🕯️Kuntalaiset voivat myös osallistua tunnelman luomiseen esimerkiksi tekemällä jäälyhtyjä, lumilyhtyjä omien talojensa tai taloyhtiöidensä pihoille sekä ripustaa jouluvaloja.
🎁Yritykset voivat tehdä erikoistarjouksia, joulukampanjoita sekä lahjakorttimyyntiä tai muuta jouluista ohjelmaa.
🎄Nämä ovat kaikki vain esimerkkejä ja osallistua voi omalla tavallaan.
Kun kaikki aloittavat samaan aikaan, saadaan yhdessä mukava yhteisöllinen tunnelma aikaiseksi.
🎁Toivomme paikalle myös samaan aikaan torimyyjiä tuomaan paikallisten iloksi tuotteita myyntiin. Huilingin alueelle sekä torille mahtuu myyjiä. Myyntipaikkoja ei varata. Ota mukaasi oma pöytä ja kaikki mitä tarvitset ja tule paikalle!
❤️Iin yrittäjät järjestää äänestyksen, jossa yleisö saa äänestää kauneimman joulusomistelun ja kiertää Iin keskustaa kartan avulla ihastelemassa näitä kohteita.
Kartan voit hakea Iin yrittäjien pisteeltä 30.11.2024 klo 15 alkaen ja palauta kartta oman vastauksesi kanssa takaisin samaan paikkaan.
ℹ️Kilpailuun osallistutaan: lähettämällä sähköpostia 28.11. mennessä Iin yrittäjien sihteerille, mari@energiahoidotmari.fi
🎁Äänestäneiden kesken arvotaan yllätyspalkintoja ja äänestyksen voittaja palkitaan kiertopalkinnolla.
🧑🎄Huilingin alueella on yhteisöllistä jouluaiheista ohjelmaa, klo 15.30 Taffiin nuorten/lasten tanssiryhmän esitys sekä joulupukki, muurinpohjalettuja, makkaraa ja kuumaa mehua tai glögiä.
🎅Joulupukille voi käydä tuomassa oman lahjatoivelistan.
Tehdään yhdessä ikimuistoinen vuosittainen joulutapahtuma Iihin.
